Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salarii bugetari
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salarii bugetari

Buna ziua !

Am si eu o mare nelamurire sunt casier la primarie si as dori sa stiu daca vechimea se adauga la salariu de baza de ex. acum cind creste salariul minim la 900 de lei o sa am plus vechimea, sau al meu nu mai creste ca am vechimea inclusa in salariul de baza mentionez ca asa am fost informata . Multumesc !
Depinde de modul de calcul al salariului.

Eu sunt de parere , chiar daca sunteti din sectorul bugetar, la salariul minim se adauga vechimea. Insa, in practica, am intalnit situatii in care daca salariul dvs actual depaseste salariul minim pe economie , atunci nu se mai modifica nimic.